Автоматизована система централізованого оповіщення
Представляємо потужний програмно-технічний комплекс, який забезпечує:
Спеціалізоване програмне забезпечення (СПЗ) системи оповіщення.
Програмно-технічний комплекс (ПТК) місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення (МАСЦО) є складовою організаційно-технічного об’єднання оперативно-чергових служб, спеціальної апаратури управління, засобів оповіщення, каналів зв’язку та призначено для керування доставкою сигналів тривоги та мовної інформації для населення, чергових, посадових осіб, органів управління, тощо.
Цифрове ядро програмно-технічного комплексу враховує:
— взаємодію з територіальною АСЦО загальнодержавної АСЦО;
— оповіщення осіб керівного складу і чергових служб виконавчих органів державних адміністрацій та населення через місцеві (районні) АСЦО та інші системи оповіщення (спеціальні, локальні, об’єктові);
— можливість адміністрування і моніторингу;
— можливість доведення сигналів, повідомлень про загрозу виникнення надзвичайних ситуацій до населення через сирени, гучномовці в місцях громадського скупчення людей, рекламні засоби, інформаційні табло, інше;
— захист від зовнішнього втручання;
— екстрений конференц зв’язок;
— можливість письмового попередження через електронну пошту;
— оповіщення шляхом розсилки текстових сповіщень — функція СПЗ («чат»);
— функції АТС;
— одночасну активацію електронних (гучномовці) та електро-механічних сирен, оповіщення посадових осіб, чергових об’єктів комунальної власності та підприємств, транспортних та рекламних та засобів, спрацьовування електронних замків у бомбосховищах і так далі.
Практичний досвід та унікальні розробки ключових елементів МАСЦО, що складаються з власного програмно-технічного комплексу рішень обумовлюють сфери застосування системи оповіщення «СВТ.Legion»:
• Оповіщення цивільних, військових та спеціальних служб.
• Оповіщення окремих осіб (посадових осіб, чергових адміністрацій).
• Оповіщення чергових промислових об’єктів.
• Оповіщення про пожежу.
• Терміновий зв’язок з формуваннями ДСНС та рятувальними підрозділами у форматі конференц зв’язку.
• Оповіщення промислових, навчальних, лікарняних та інших будівель (використовується спрощене СПЗ «СВТ.Легіон-М-SIP» включно з автоматизованим відтворенням гімну, хвилини мовчання, автоматизованим або ручним – тривога, відбій, пожежна тривога та оповіщенням будь якого характеру у реальному часі).
Відповідність чинному законодавству та нормативним документам ДСНС
• ВИМОГИ ДО МАСЦО (Державна служба України з надзвичайних ситуацій Інститут державного управління та наукових досліджень з цивільного захисту).
• При використанні проводового Ethernet та радіо-інтерфейсу — повна незалежність від операторів мобільного зв’язку (на випадок перебоїв зі зв’язком, відмовою чи атаками на мобільних операторів, тощо).
• Максимальне можливе територіальне покриття та охоплення критичних об’єктів громади шляхом застосування інноваційних комплексів технічних засобів.
• Повна самодіагностика кінцевих пристроїв — автоматичне тестування всіх електронних та електро-механічних сирен в запрограмований час з наданням результату.
• Підтримка та супровід роботи системи.
• Можливості радіаційного контролю навколишнього середовища.
• Енергонезалежність (оснащення АПЗД та АРМ чергових ДБЖ або технологіями відновлювальної енергії).
• Резервування ліній зв’язку з максимальною диверсифікацією каналів передачі даних.
• Можливості масштабування системи в перспективі.
Функціональність спеціалізованого програмного забезпечення (СПЗ) реалізують власні програмні модулі та протоколи, які є безпечними для роботи у загальному інтернеті та по радіо-каналах. Кожний функціонал продубльований альтернативним рішенням. Використовується як реляційна база даних, так і зберігання на основі документів (ієрархічна структура).
Ядро СПЗ «СВТ.Legion»-2025р. – це 3-я версія продукту з гарантованою надійністю.
Використовувана операційна система є на сьогодні найпотужнішою та продуктивною.
Збереження резервних копій (snapshot) відбувається без створення навантаження на файлову систему. Унікальна файлова система шифрує та прискорює роботу з даними та уникає дублювання блоків даних.
Мова програмування, алгоритми захисту від кібератак та методи захисту є комерційною таємницею і безпекою спеціалізованого програмного забезпечення (СПЗ). Технології у даному СПЗ не відносяться до популярних, що мінімізує ймовірність злому.
Застосовується багаторівнева система захисту як на мережевому, так і на прикладному рівні; як у реальному часі, так і шляхом аналітики.
Потужний WEB-інтерфейс автоматично адаптується під засоби відображення будь-якої роздільної здатності та розміру і повністю завантажується в оперативну пам’ять клієнта. Взаємодія абонентів із сервером виконується мінімальними об’ємами даних.
СПЗ має розвинений модуль синхронізації з іншими продуктами (АРІ).
При створенні СПЗ не були використані контракти з закордонними контрагентами.
Система може працювати в ізольованому оточенні і в приватних мережах без втрати функціональності.
Гнучка модульна структура. Додатковий модуль може кардинально посилити функціонал, а заміна пізніше застарілого модуля (наприклад, ергономіка інтерфейсу) можлива лише заміною одного модуля.
Рішення «СВТ.Legion» не має прямих повних аналогів.
«СВТ. Legion» допомагає зберегти інвестиції в МАСЦО в регіонах, де вже встановлені різношерсті системи оповіщення, до яких можливо під’єднатись шляхом використання промислових контролерів та привести у відповідність до норм ДСНС.
Перевагами вітчизняних систем слід вважати дотримання вимог ДСНС та вітчизняних нормативних документів щодо систем оповіщення, можливість оповіщення посадових осіб та мешканців громад за районами; можливість проведення екстрених нарад високопосадовців із виїзними рятувальними підрозділами; підключення існуючих вітчизняних сирен, що встановлені на об’єктах комунальної форми власності; встановлення та підключення до ТАСЦО нових електронних сирен (гучномовці), здатних відтворювати застережливі сигнали на всіх напрямках і транслювати повідомлення у місцях скупчення громадян — парках, скверах, вузлових станціях; оповіщення за часом, та територією (район міста, ОТГ), а також – підключення будь-яких існуючих акустичних систем; інтеграція із державними спеціальними системами виявлення та попередження про небезпеку та надзвичайні ситуації (ПВО ЗСУ, КМУ, інші); інформування містян за допомогою відео біг- бордів – інтеграція з існуючою системою міста та інформаційними табло на зупинках.
Стислий опис можливостей системи.
Оповіщення може проводитись як в ручному, так і автоматичному режимах. Може бути індивідуальним, груповим або циркулярним. Сигнали оповіщення можуть передаватись в голосових повідомленнях, світлових або звукових сигналах, перемиканнях реле, інше. «СВТ.Legion» підтримує електронну пошту та текстові оповіщення (режим «чат», в якому можна зробити письмові оповіщення на спеціальних бланках з різними рівнями секретності).
Взаємодія сервера з кожним кінцевим пристроєм (сирена, гучномовці, інформаційне табло, телефон, ПК, контролери, будь-який гаджет) відбувається згідно їх функціональним можливостям.
При оповіщенні посадових осіб, за наявності не оповіщених (зайнято, не взяв трубку, не дослухав до кінця), починається 2-й круг оповіщення. Після 3-4-го круга (обумовлюється), якщо залишилися не оповіщені, Система перемикається на їх альтернативні телефонні номери.
Під час сеансу оповіщення будь-який з керівників, що мають доступ до Системи, зі свого ПК може запустити або свій сеанс оповіщення, або зібрати голосову нараду з підлеглими.
При вході на сервер через будь-який браузер користувач бачить абонентів, зв’язки, функції та можливості згідно його статусу, обумовленому парой «логін-пароль».
Сеансів оповіщення і нарад одночасно може проводитися до 10-ти (обумовлюється) як по декількох відомчих або громадських мережах, так і через відомчі АТС або комбіновано.
Запуск оповіщення або наради здійснюється «кліком» по плитці на екрані або простим натисканням кнопки на консолі IP-телефону. Склад груп чергових і керівників заздалегідь продуманий і вписаний в ці плитки. Плитки і функціональні кнопки тастатури це – сценарії. Плиток на екрані м.б. до двухсот (обумовлюється), кнопок на консолі – до 160.
Не дивлячись на сеанси оповіщень і нарад, що проводяться, Система продовжує моніторити всі необхідні Управління, міністерства, підрозділи за обумовленим алгоритмом.
В разі збоїв в мережі Система автоматично переходить на альтернативні канали зв’язку. В разі збоїв на основному сервері здійснюється перемикання на резервний, по фізичним характеристикам ідентичний основному серверу.
При всьому цьому Система залишається на зв’язку зі всіма необхідними керуючими підрозділами/службами на випадок раннього запобігання.
Якщо замовлена Геоінформаційна система (ГІС), на екрані оперативного чергового наочно можуть виводитись дані про стан каналів зв’язку і об’єктів. Через ГІС також можна зв’язатися з будь-яким об’єктом.
Кількість підтримуваних чергових, підрозділів і об’єктів, які можна оповістити або зв’язатися в нараді, – до 1500 (для оповіщення обумовлюється до 10 тис).
Інші функції: журнали, звіти про проведені сеанси, прослухування з екрану записів оповіщень і записів нарад, екрани оперативного управління сеансами, можливість роздруку результатів, тощо.